• 03136255671-2 |09133265948
  • 9 الی 14 - 15 الی 22:30

دستور پخت و طرز تهیه رولت شکلاتی ( کاکائویی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید، یکی از پر طرفدارترین شیرینی ها، رولت می باشد. قطعا شما نیز یکی از طرفداران این نوع شیرینی خوشمزه در بابا قناد هستید. اما ممکن است در مواقعی این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور رولت را تهیه می کنند؟ آیا تهیه ی رولت کار سختی است و تنها افراد حرفه ای از عهده ی درست کردن آن بر می آیند؟ گاهی ممکن است با خود بگوئید آیا من هم از عهده ی تهیه ی آن بر خواهم آمد؟ در پاسخ به این سوالات باید به شما عزیزان این مژده را بدهیم که، شما نیز قادر به تهیه ی این شیرینی خوشمزه خواهید بود و در این مقاله هم قصد داریم تا طرز تهیه ی یکی از خوشمزه ترین انواع رولت، یعنی رولت شکلاتی را برای شما عزیزان آموزش دهیم.


دستور پخت و طرز تهیه ی رولت شکلاتی :


مواد لازم برای تهیه ی رولت شکلاتی

تخم مرغ ..................................................................5 عدد
کرم تارتار..................................................................نصف قاشق چایخوری
شکر سفید................................................................1 پیمانه
پودر کاکائو تلخ.......................................................3 قاشق غذاخوری
وانیل...........................................................................1 قاشق چایخوری
پودر قند .................................................................4/1 پیمانه
آرد...........................................................................4/1 پیمانه


بیشتر بدانید:طرز تهیه کیک خیس شکلاتی


کیک فیگورمراحل پخت رولت شکلاتی


مرحله ی اول پخت رولت شکلاتی :


فر را از قبل تا دمای 325 درجه فارنهایت (165 درجه سانتیگراد) برسانید و بگذارید تا گرم بماند. و یک تکه کاغذ روغنی به ابعاد مورد نظر ببرید و کنار بگذارید.

 


مرحله ی دوم پخت رولت شکلاتی :


زرده و سفیده ی تخم مرغ ها را از هم جدا کنید و سفیده را همراه با کرم تارتار مخلوط کنید و به هم بزنید تا سفت شود. پس از آنکه به اندازه ی کافی سفت شد، به تدریج و کم کم نصف پیمانه از شکر سفید را به آن اضافه کنید.


مرحله ی سوم پخت رولت شکلاتی :


زرده ی تخم مرغ را با باقی مانده ی شکرها و با پودر کاکائو و آرد با هم مخلوط کنید تا یک خمیر صافی به دست آید.


مرحله ی چهارم پخت رولت شکلاتی :


خمیر اماده شده را در یک قالب مربعی شکل که ضخامت بسیار کمی دارد و با کاغذ روغنی پوشانده شده است، ریخته و آن را به قطر مساوی در تمام ظرف پهن کنید.


مرحله ی پنجم پخت رولت شکلاتی :


ظرف را به مدت 20 دقیقه در دمای 325 درجه فارنهایت (165 درجه سانتیگراد) در فر، قرار دهید. پس از گذشت بیست دقیقه، کیک را از فر درآورده و بگذارید تا کاملا سرد شود.


مرحله ی ششم پخت رولت شکلاتی :


پس از آنکه کیک سرد شد، آن را از قالب درآورده و بر روی سطح صافی که بر روی آن پودر قند ریخته شده، قرار دهید. کرمی را که در مرحله ی اول تهیه کردید را روی آن بمالید و در همه جا به اندازه ی کافی از کرم خامه قرار دهید و کیک را به صورت رول در آورید. و بگذارید چند دقیقه بماند، سپس آن را با چاقو به قسمت های مساوی تقسیم کرده و میل نمائید.

 


نکات مهمی که خوب است در مورد تهیه ی رولت شکلاتی بدانید :


نحوه ی آماده سازی سینی پخت رولت :  کیک اسفنجی رولت را نمی توان در قالب کیک درست کرد. ظرف آن می بایست پهن و با قطر باریک حدود 2 سانت باشد. توجه نمائید که کف سینی کاملا صاف باشد. کف سینی رولت را می بایست چرب نموده و سپس کاغذ روغنی را در کف آن انداخته تا کیک به کف سینی نچسبد. این را حتما در نظر داشته باشید که چنانچه قطر سینی مناسب نباشد، و از حد معمول آن قطورتر شود، کیک به خوبی رول نخواهد شد.


تنظیم دمای فر : رولت، یکی از انواع کیک های اسفنجی است که در دمای بالا و مدت زمان کمی پخته می شود. مدت زمان پخت آن بسته به سایز رولت می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی به زمانی بین 7 تا 12 دقیقا برای پخت آن نیاز است به طوری که روی کیک چسبناک نباشد و نیز بافت فنری و اسفنجی پیدا کند تا هنگام رول شدن ترک نخورد و خشک نشود.

رولت های شکلاتی قنادی بابا قناد با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ، خوشمزه ترین و با کیفیت ترین مواد، تهیه شده است. کافیست تنها یک بار رولت های شکلاتی قنادی بابا قناد را امتحان کنید.

 

height="206" width="200>" >
height="206" width="200>" >

آخرین آموزش ها