• 03136255671-2 |09133265948
  • 9 الی 14 - 15 الی 22:30

نکات نگهداری شیرینی تر و خشک برای مدت طولانی،در منزل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از سوالات متداولی که اکثر مشتریان از ما می پرسند؛ در مورد شرایط نگهداری از شیرینی خامه ای و خشک برای مدت زمان طولانی در فریزر و یخچال است. نگهداری از شیرینی به دلیل مواد اولیه به کار رفته در آن نیاز به رعایت نکاتی دارد که در ادامه به صورت مفصل به آن ها اشاره شده است. با بابا قناد همراه باشید .

 نگهداری از انواع شیرینی

 

معمولا بیشتر افراد در اعیاد و جشن هایی نظیر نوروز، قربان، فطر، عروسی و... با مشکلاتی همچون نگهداری شیرینی در خانه برای مدت طولانی روبرو می شوند. چرا که شرایط نگهداری از شیرینی به دلیل مواد اولیه به کار رفته در آن از جمله شیر، خامه و تخم مرغ بسیار سخت است و نیاز به دانستن نکات حرفه ای در این زمینه دارد.

 

 

در ابتدا به یاد داشته باشید که نگه داری از شیرینی برای مدت زمان طولانی امکان پذیر نیست و بهترین حالت برای نگهداری از آن ها جای خشک و خنک است. برای توضیح بهتر در مورد شرایط نگهداری انواع شیرینی آنها را به دو دسته ی شیرینی خشک و خامه ای تقسیم کردیم که در ادامه به صورت مفصل به توضیح هر دسته پرداخته ایم:

 

شیرینی خشک

 

در صورتی که قصد نگهداری از شیرینی خشک را دارید، باید آنها را در ظرفی در بسته یا کیسه های پلاستیکی قفل دار نگه دارید. این ظرف کمک می¬ کند تا جریان هوا محدود شود و طعم و مزه ی شیرینی ها تغییر نکند. یکی دیگر از بهترین  راه کارهای تازه نگه داشتن شیرینی خشک، قرار دادن تکه ای نان در جعبه است. 

 

 

 

 

شیرینی تر

 

در صورتی که قصد نگهداری از شیرینی خامه ای را در خانه دارید، باید شرایط خاصی را برای نگهداری از آن در نظر بگیرید؛ چرا که پایه ی ایجاد این کیک تخم مرغ، شیر و خامه است.  در صورت گرم بودن محیط باید سریعا شیرینی ها را داخل یخچال قرار دهید تا از آب شدن خامه ها جلوگیری نمایید.  از جمله موارد مهم دیگر در حفظ و نگهداری از شیرینی خامه ای این است که آن ها را از فضای رطوبت و آب  دور نگه دارید. با رعایت تمامی این شرایط مدت زمان نگهداری از شیرینی خامه ای در یخچال 24 تا نهایتا 72 ساعت است. برای نگهداری بهتر شیرینی خامه ای بهتر است آن را در ظرفی و درون فریزر نگهداری کنید.

 

 

 

 

به یاد داشته باشید که خرابی شیرینی با آب شدن خامه، تغییر شکل ظاهری، تغییر بو و مزه ی آن و در صورت داشتن میوه با کپک مشخص می شود. از جمله نکات مهم دیگر این است که شیرینی را برای مدت زیاد بیرون از یخچال نگذارید؛ چرا که آلودگی و میکروب به خود جذب می کند و با خوردن آن دچار مسمومیت می شوید.

 

نکته آخر برای نگهداری انواع شیرینی

 

ممکن است تمام نکات را برای نگهداری شیرینی رعایت کنید اما شیرینی زمانی که خریده باشید کیفیت مناسب را نداشته باشد و خیلی سریع فاسد شود.
در نتیجه یکی از نکاتی که هنگام خرید شیرینی باید در نظر داشته باشید میزان فروشِ شیرینی فروشی است. شیرینی فروشی هایی که مشتری زیادی دارند و هر روز شیرینی تازه ارائه می دهند مطمئنا شیرینی از روزهای قبل باقی نمی ماند که کیفیت آن پایین آمده باشد و با رعایت نکات گفته شده در این مقاله می توانید شیرینی را در مدت زمان بیشتری نگهداری کنید.
همچنین در بیشتر جشن ها افراد کیک را مدت زمان طولانی در بیرون از یخچال می گذارند. مخصوصا اگر فصل تابستان باشد یا مراسم در محیط های باز برگزار شود. در نتیجه کیک در زمان سریعتری فاسد می شود و افراد ممکن است با خوردن آن کیک مسموم شوند. پس سعی کنید از شیرینی فروشی های معتبر کیک تهیه کنید که مطمئن باشید از مواد اولیه مرغوب و تازه برای تهیه کیک استفاده می کنند و تا آنجایی که امکان دارد کیک را در یخچال نگهداری کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

 

 

شیرینی پزهای حرفه ای ما در کادر مجرب بابا قناد با تولید کیک ها و شیرینی های تر و خشک تازه، خاص و منحصر به فرد همراه با بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه در تمامی مجالس، جشن ها، عیدها و حتی رویدادهای خاص در خدمت شما عزیزان می باشد تا کام تان را همواره شیرین کنند
height="206" width="200>" >
height="206" width="200>" >

آخرین آموزش ها